KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752081
nr 1475 2081
Doris Hennix
(1908-1997), Sverige
Oljemålning, "Skeppsbron", hamnmotiv. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x65 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:16:19
20/6 12:59:49
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Doris Hennix
Läs mer om Doris Hennix